Logot e reja te RTSH-se

Post Reply
User avatar
albepg
Site Admin
Reactions: 27
Posts: 81
Joined: Sun Dec 17, 2017 6:12 pm
Location: Italy
Contact:

Logot e reja te RTSH-se

Post by albepg » Fri Dec 22, 2017 6:22 pm

Duket qarte se dizenjatori i RTSH ka patur shum pasion videogame-et te viteve 80-90. Nuk e imagjinoj dot fantazine dhe llogjiken e nje stafi te ter per pixelimin e nje embleme historike.
Ne radhe te pare ikonat e reja jane te pakuptueshme, stil te vjeter qe u ka ikur koha, ngjyrat kuq e zi te kufizuara ne dy kuadrate pa lidhje me mesazhin qe duan te percjellin dhe me e rendesishmja ka impakt negativ ne vizionin e imazhit te transementit.
Me dy fjale: bejne keq shikimit sa mund te provokojne dhe dhimje koke.
Image
Image

Kurioz te dime se sa ka shpenzuar RTSH per nxjerrjen ne drite te nje kryevepre te tille?
1
1 Image
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest