Page 1 of 1

Logot e reja te RTSH-se

Posted: Fri Dec 22, 2017 6:22 pm
by albepg
Duket qarte se dizenjatori i RTSH ka patur shum pasion videogame-et te viteve 80-90. Nuk e imagjinoj dot fantazine dhe llogjiken e nje stafi te ter per pixelimin e nje embleme historike.
Ne radhe te pare ikonat e reja jane te pakuptueshme, stil te vjeter qe u ka ikur koha, ngjyrat kuq e zi te kufizuara ne dy kuadrate pa lidhje me mesazhin qe duan te percjellin dhe me e rendesishmja ka impakt negativ ne vizionin e imazhit te transementit.
Me dy fjale: bejne keq shikimit sa mund te provokojne dhe dhimje koke.
Image
Image

Kurioz te dime se sa ka shpenzuar RTSH per nxjerrjen ne drite te nje kryevepre te tille?