Search found 61 matches

by albepg
Sun Mar 17, 2019 8:13 pm
Forum: Njoftime
Topic: TV shqip ne satelit
Replies: 1
Views: 51

Re: TV shqip ne satelit

Kanalet kombetare duhet te jene te lira ne cdo lloj platforme: tokesor, satelit, iptv etj, eshte nje e drejte per te gjithe shqiptaret ne cdo cep te botes.
by albepg
Sat Mar 16, 2019 11:50 pm
Forum: Nese deshiron te prezantohesh
Topic: Pershendetje.
Replies: 18
Views: 411

Re: Pershendetje.

Mireserdhe ne forumin tone!
Adresa funksionon rregullisht. Cfare aplikacioni perdor ?
by albepg
Mon Mar 11, 2019 6:54 am
Forum: Krijuesi m3u
Topic: User agent per enigma 2
Replies: 8
Views: 404

Re: User agent per enigma 2

please explain me well
by albepg
Sun Feb 24, 2019 5:00 pm
Forum: Smart TV IPTV
Topic: SS IPTV
Replies: 3
Views: 726

Re: SS IPTV

Ne fillim te listes qe perdorni duhet te shtosh kete kod:

Code: Select all

#EXTM3U x-tvg-url="http://albepg.com/epg/guide.xml"
by albepg
Thu Feb 21, 2019 5:48 pm
Forum: Guida EPG
Topic: U shtuan dy kanale te tjera ne guide
Replies: 8
Views: 394

Re: U shtuan dy kanale te tjera ne guide

Per momentin nuk ka ndonje burim te guides per keto kanale.

Ne faqen usage pervec guides mund te perdoren dhe logot e vena ne dispozicion.
Se shpejti kjo faqe do te spostohet ne forum.
by albepg
Sun Feb 10, 2019 3:40 pm
Forum: Guida EPG
Topic: Webgrabplus ALBEPG
Replies: 5
Views: 79

Re: Webgrabplus ALBEPG

Ne forumin e tvheadend ke nje kategori qe i dedikohet XMLTV-se https://tvheadend.org/projects/tvheadend/boards/12
Ndersa ketu ke nje udhezim se si instalohet graberi per xmltv Setup Guide for Tvheadend EPG Grabber with XMLTV